skip to Main Content
fons-2
Liepājas pašvaldība

Liepājas pilsēta saviem objektiem tērē ap 1 milj. EUR apkurei un 1 milj. EUR elektrībai. Liepājā ieviesta un darbojas viena no sekmīgākajām energopārvaldības (ISO 50001) sistēmām valstī. Pilsētas ēku pārvaldībā ieviesta bonusu sistēma. Katrai ēkai katru gadu uzstāda savu patēriņu mērķi elektrībai un siltumam. Tās iestādes, kuru objekti sasniedz mērķus saņem gada bonusus. Liepājas skolu un bērnudārzu siltuma un elektrības skaitītāju dati automātiski nonāk platformā Energodati.lv. Datus izmanto lai uzraudzītu mērķu izpildi un noturētu patēriņus zemā līmenī. Katra ēka pasūta vēlamo komforta temperatūru nosakot darba dienas un darba laiku. Katrai ēkai ir atrasts apkures režīms. Brīvdienās un naktīs ēkas apkurina mazāk intensīvi. Katrai ēkai ir atrasts labākais apkures režīms un ir izpētīts, cik stundas pirms darba laika jāsāk apkurināt intensīvāk, lai uzsākot mācības būtu komforts.

Energodati Liepaja Datu pakalpojums
Liepaja efektiva eku apkure

Elektrības patēriņa datu apkopošanai plaši izmantots AS Sadales Tīkls “datu pakalpojums”. Energodati.lv savienojums ar to ir pilnībā automatizēts. Katrs juridiskais klients var brīvi sava objekta datus pievienot Energodati.lv par brīvu uz 14 dienām. Sīkāk šeit.

 

Liepaja energoparvaldiba

 

Siltuma patēriņa datu apkopošanai izmanto Liepājas Enerģija attālināto skaitītāju nolasīšanas sitēmu. Iepazīties kā savienot siltumapgādes uzņēmumu sistēmas ar Energodati.lv platformu var šeit.

Liepājas pilsētas pašvaldības izpilddirektora vietnieks

Mārtiņš Tīdēns

“….vērtē, ka energoefektivitātes pasākumus uzsākt ir viegli, grūtāk šo efektu noturēt ilgtermiņā.”

Energopārvaldības visu darbu rezultāts -20% un 200 000 EUR/gadā vērtībā.

Katram lietotājam ir savs infopanelis ar aktuālo informāciju un mērķiem.

Energodati sakuma ekrana paraugs ed

Pieslēdziet sensorus un detektorus energodati.lv platformai

Risinājums mūsdienīgai pārvaldībai, energoefektivitātei un ilgtspējai

Dati vienā platformā

Dodiet saviem datiem pievienoto vērtību. Plašas iespējas automātiskai datu analīzei. Tā ir augstāka līmeņa analīze sensoru un detektoru datus apvienojot ar enerģijas patēriņu, nostrādātajām stundām, saražoto produkcijas daudzumu u.c.

Attālināts datu monitorings

Brīvi veidojams infopanelis aktuālo datu vizualizacijai, vēturisko datu arhīvs. Pieejama datu nolasīšana paralēli no esošajām sistēmām. Datu savākšana ar radio vai kabeļu sistēmām. Atbalstam Sigfox un LoRa tehnoloģijas.

Brīdinājumi e-pastā vai sms

Energodati.lv lietotāji paši var pievienot papildus sitēmas lietotājus un brīdinājumu saņēmējus. Ievadot e-pastu vai tālruņa numuru sistēma izstūtīs brīdinājumus, kad nolasītie dati būs ārpus normas robežām.

Piemeklēsim Jūsu situācijai labāko un atbilstošāko variantu

Bloga raksti

Par energoefektivitāti un plašajām energodati.lv platformas iespējām

Back To Top